Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en

Obsah

Zisťovanie o domácom a výjazdovom cestovnom ruchu v r. 2022 aj v našej obci

Typ: ostatné
erb Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2022 vybraných 700 obcí, medzi nimi aj tá naša.

Štatistický úrad SR v roku 2022 realizuje na základe  Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 692/2011 zo 6. júla 2011 o európskej štatistike cestovného ruchu Zisťovanie o domácom a výjazdovom cestovnom ruchu.  Cieľom zisťovania je  zabezpečiť pravidelné informácie o účasti obyvateľov na cestovnom ruchu. Na Slovensku do zisťovania bolo vybraných 700 obcí, medzi nimi aj naša obec.

Zamestnanec Štatistického úradu SR, poverený funkciou opytovateľa navštívi v priebehu roka vybrané domácnosti. Je povinný sa preukázať osobitným poverením a je viazaný mlčanlivosťou o všetkých štatistických  a osobných údajoch, ktoré sa pri práci dozvie. Všetky informácie a názory, ktoré domácnosti poskytnú sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Podrobnejšie informácie na www.statistics.sk.

 

List Štatistického úradu SR


Príloha

Vytvorené: 16. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 16. 6. 2022 8:37
Autor: Správce Webu