TAKTO SA TO NEROBÍ

TAKTO SA TO NEROBÍ

Aj takto niektorí pristupujú k separovaniu odpadu v Nimnici.

Na fotografiách je stojisko so smetnými nádobami umiestnenými v časti „Horný polík“, ale podobne je to aj na ostatných miestach v obci.

 

Aby sa zabránilo takémuto znečisťovaniu nášho okolia, začali sme so zvozom triedeného odpadu. Prebieha 1x mesačne podľa harmonogramu, ktorý dostala každá domácnosť do svojej schránky. Odpad na vyhodenie treba vyložiť vždy v plánovaný deň zvozu pred svoj dom, nie na druhý, tretí,... deň, aby sme sa na to pozerali ďalší mesiac!

 

2x do roka sa pristavuje pri ihrisku veľkoobjemový kontajner na jarné a jesenné upratovanie – pre odpad, ktorý sa nedá vyseparovať.

 

Taktiež prebieha v obci aj zber elektroodpadu – zvoz oznámime vždy niekoľko dní vopred.

 

Dodržiavajte zber odpadu a predovšetkým jeho zodpovedné triedenie, nakoľko zle triedený odpad, ktorý je v inom odpade, má za následok znehodnotenie všetkého triedeného odpadu, snahu a prácu s triedeným odpadom všetkých ďalších občanov a takto znehodnotený odpad potom končí v komunálnom odpade, ktorého cena za uloženie každým rokom rastie. Zvyšujú sa nám tak náklady, ktoré v konečnom dôsledku bude musieť zaplatiť každý obyvateľ obce. Teda vy.

 

Môžeme sa ako obec snažiť akokoľvek, ale keď sa nechce jednotlivec zapájať do separovaného odpadového hospodárstva, tak nemôže čakať nižšie náklady na odpad.

 

Prosíme, buďme zodpovední a svojou ľahostajnosťou nezvyšujte náklady na odpadové hospodárstvo v našej obci, ktoré v konečnom dôsledku zaplatíme my všetci.

Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí odpad poctivo separujú. Má to zmysel a veríme, že nás bude čoraz viac.

 

HARMONOGRAMY:

odpadove-hospodarstvo-1/harmonogram-vyvozov/

 

 

Dátum vloženia: 29. 2. 2024 14:08
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 2. 2024 14:31
Autor: Správce Webu